Bakanlığın ‘Yargı Çalışanları Günü’nün Belirlenmesi Yönünde Başlattığı Çalışmalar Hız Kazandı

11 Haziran 2023 Pazar

Bakanlığın ‘Yargı Çalışanları Günü’nün Belirlenmesi Yönünde Başlattığı Çalışmalar Hız Kazandı

Bakanlığın ‘Yargı Çalışanları Günü’nün Belirlenmesi Yönünde Başlattığı Çalışmalar Hız Kazandı

ADALET MEDYA ÖZEL HABER

Adalet Medya olarak Adalet Bakanlığı kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre; Adalet Bakanlığı tarafından “Yargı Çalışanları Günü”nün belirlenmesi yönünde başlatılan çalışmaların hız kazandığı öğrenildi.

Her ne kadar her yıl 8 Aralık günü “Yargı Çalışanları Günü” olarak bazı kişi yada kişiler tarafından kutlanıyor ise de resmi olarak  kabul görmüş böyle bir tarihin olmadığı biliniyor. Söz konusu tarihin, Adalet Çalışanları arasında bir takım ayrışmalara yol açtığı ve Yargı Camiasındaki her kesim tarafından onay almadığı gözlemlenmektedir.

Yargı Çalışanları Günü olarak 8 Aralık’ın kutlanması durumu; zaman zaman personeller arasında özellikle sivil toplum örgütü/sendikal bazlı bir takım tartışmalara yol açtığının personeller tarafından dile getirilmesi ve her yıl bu tarihlerde aynı durumun yaşanması  Bakanlığı harekete geçirdi.

Adalet Medya olarak Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre; Adalet Teşkilatı ve Yargı Camiasında bu özel günün her hangi bir tartışmaya zemin hazırlamaması ve tüm topluluk tarafından kabul görecek bağımsız bir tarihin belirlenmesi üzerine başlatılan aktif çalışmalarda hız kazanıldığı ifade edildi.

Yargı çalışanları gününün resmi olarak duyurulmasıyla; gerek bürokrasi ile idare, gerekse kurum nezdinde yer alan tüm personeller tarafından kabul görmesi neticesinde geçmişte yaşanılan ve personeller içinde çeşitli ayrışmalara sebebiyet veren sorunların çözülmesi, daha sağlıklı ve uyum içerisinde çalışılmaya katkı sağlayacak bir ortam oluşturulması öngörülüyor.

Adalet Bakanlığı kaynaklarından alınan diğer bir bilgiye göre; Bakanlık tarafından ilan edilecek Yargı Çalışanları Günü ve Kutlamaları kapsamında personel ile idarenin birlikte yer alacağı motivasyon amaçlı bir takım etkinliklerin planladığı bilgisi aktarıldı.

Kaynak : https://www.adaletmedya.net/bakanligin-yargi-calisanlari-gununun-belirlenmesi-yonunde-baslattigi-calismalar-hiz-kazandi/
Okunma : 0
  • EN SON HABERLER
  • POPÜLER HABERLER
Sosyal Medya