Adliyede Katibin Telefonunu Çalan Şüpheliye 10 Yıla Kadar Hapis İstemi

11 Haziran 2023 Pazar

Adliyede Katibin Telefonunu Çalan Şüpheliye 10 Yıla Kadar Hapis İstemi

Adliyede Katibin Telefonunu Çalan Şüpheliye 10 Yıla Kadar Hapis İstemi

Kayseri’de mahkeme kararını almak için geldiği Kayseri Adliyesi’nde, katip Şener Sarıaslan’ın duruşma salonunda şarjda takılı cep telefonunu aldığı iddiasıyla Murat H. hakkında 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, geçen yıl 4 Kasım’da Kayseri Adliyesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 4 gün önce cezaevinden çıkan Murat H. (20) , daha önce yargılandığı Kayseri 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ne gelip mahkeme karar örneğini almak istedi. Duruşma salonuna giren Murat H., burada şarjda takılı olan katip Şener Sarıaslan’a ait cep telefonunu alıp kaçtı. Güvenlik kameralarının incelenmesiyle şüpheli olduğu belirlenen Murat A., 2 gün sonra yeniden geldiği Kayseri 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde mahkeme mübaşirinin dikkatiyle şikayet üzerine gözaltına alındı. Murat H. hakkında soruşturma başlatıldı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma tamamlanıp iddianame düzenlendi. Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Birol Küçük tarafından kabul edilen iddianamede, şüpheli Murat A. hakkında, ‘bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık’ suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddianamede, Murat H.’nin işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneğinin azalmış olduğu belirtildi. İddianamede ifadesine de yer verilen Murat H., “Mahkeme kapısından içeri girdim. Yazı yazan bir ağabey vardı. Masanın üzerinde kağıt ve telefon vardı. Telefonu alıp, çıktım. Telefona bir şey yapmayacaktım. Hırsızlık kastıyla telefonu almadım” dedi.

Sanık Murat H., önümüzdeki günlerde ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Kaynak:Milliyet

Kaynak : https://www.adaletmedya.net/adliyede-katibin-telefonunu-calan-supheliye-10-yila-kadar-hapis-istemi/
Okunma : 0
  • EN SON HABERLER
  • POPÜLER HABERLER
Sosyal Medya